Profesjonalna i skuteczna obrona kradzież

Jesteśmy specjalistami w zakresie prawa karnego. Naszym Klientom proponujemy efektywną pomoc prawną dotyczącą obrony przy kradzieżach. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz rzetelne wsparcie na każdym etapie postępowania i procesu sądowego.

Przestępstwa przeciwko mieniu

Jednym z czynów zabronionych skierowanych przeciwko mieniu jest kradzież. Według policyjnych i sądowych statystyk, jest to również jedno z najpowszechniejszych przestępstw. Najogólniej rzecz ujmując, polega ono na zabraniu należącej do kogoś rzeczy z zamiarem jej przywłaszczenia. Definicja jest więc dość prosta, natomiast obrona w zarzutach o kradzież zarzutach nie jest tak łatwa.

Obrona – kradzież i przestępstwo przeciw mieniu

W toku postępowania karnego można się skutecznie bronić przed postawionymi zarzutami na kilka sposobów. Jak powinna więc wyglądać taka skuteczna obrona? Kradzież nieprzedstawiających materialnej wartości dokumentów, takich jak listy, pamiątki, zdjęcia czy dyplomy nie stanowi przestępstwa z art. 278 kodeksu karnego, w tym przypadku więc oskarżonemu nie grozi kara przewidziana tym paragrafem. Co ważne, istotna jest również wartość skradzionych przedmiotów. Jeżeli są to przedmioty ruchome, których wartość przekracza jedną czwartą minimalnego wynagrodzenia, to czyn tego rodzaju będzie rozpatrywany jako wykroczenie.
Jest jeszcze wiele innych elementów i czynników, na jakie należy zwrócić uwagę, chcąc przeprowadzić skuteczną obronę procesową. Kradzież to przestępstwo, za które grozi kara nawet do pięciu lat więzienia, dlatego z całą pewnością warto znać je wszystkie. Aby mieć pewność, że w toku procesu robimy wszystko, aby pomóc i zadziałać na korzyść oskarżonego oraz wykorzystać wszelkie możliwości obrony, warto powierzyć sprawę doświadczonemu i kompetentnemu adwokatowi. Dlatego jeśli poszukujesz skutecznej kancelarii prawnej, zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, a po zapoznaniu się ze sprawą dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami

Całodobowa infolinia:

+ 48 801 00 95 94

+48 71 7000 151

fax: +48 71 7000 151

kontakt@tymczasowearesztowanie.pl

 

Krajowe Centrum Ochrony Prawnej sp. z.o.o

NIP: 8971847447
REGON: 368673923
KRS: 0000702166

&nbsp