Oszustwo, inaczej określane jako wyłudzenie, to przestępstwo polegające na niekorzystnym rozporządzaniu mieniem poprzez celowe wprowadzanie w błąd i wykorzystywanie różnych okoliczności. Kwestie związane z zagadnieniem szczegółowo precyzuje art. 286 kodeksu karnego. Obroną przed zarzutem oszustwa warto zająć się jak najwcześniej – tym bardziej że kary za wyłudzenia są bardzo dotkliwe. Wiążą się wysoką grzywną i pozbawieniem wolności do 10 lat, a dodatkowo sąd może nakazać zawieszenie działalności gospodarczej lub ograniczyć prawo do wykonywania zawodu.

Naszą kancelarię wyróżnia nieszablonowe myślenie oraz indywidualne podejście. Jeśli interesuje Cię skuteczna obrona oszustwo musi być wnikliwie przeanalizowane. Szczegółowo badamy każdą sprawę, dokładnie zapoznając się z okolicznościami zdarzenia. W przypadku zatrzymania ważne jest, aby pamiętać o swoich prawach – można odmówić składania zeznań lub poprosić o pomoc adwokata. Obrona oszustwa bywa skomplikowana ze względu na fakt, że przestępstwo bardzo często jest trudne do udowodnienia.

Możesz liczyć również na nasze wsparcie w przypadku, gdy dojdzie do tymczasowego aresztowania. To bardzo dotkliwa kara, gdyż osadzony nie może korzystać z przepustek, a prowadzone rozmowy telefoniczne są nadzorowane przez przedstawicieli administracji aresztu. W takich sytuacjach staramy się o uchylenie lub też zmianę środka zapobiegawczego na nieizolacyjny. Podejmując się spraw związanych z obroną oszustw, szukamy różnych rozwiązań. Zapewniamy kompleksowe wsparcie prawne. Reprezentujemy oskarżonego lub podejrzanego, składając w jego imieniu obszerne wyjaśnienia. Nasza pomoc może okazać się również niezbędna, kiedy dojdzie do zatrzymania dokumentów firmowych lub też przeszukania budynków – w takich wypadkach obrona oszustw wiąże się ze składaniem zażaleń.

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się z nami i opisz swoją sprawę. Po przeprowadzeniu wstępnej analizy, zaproponujemy Ci warunki współpracy. Nasza kancelaria ma doświadczenie w sprawach związanych z obroną oszustw.

Skontaktuj się z nami

Całodobowa infolinia:

+ 48 801 00 95 94

+48 71 7000 151

fax: +48 71 7000 151

kontakt@tymczasowearesztowanie.pl

 

Krajowe Centrum Ochrony Prawnej sp. z.o.o

NIP: 8971847447
REGON: 368673923
KRS: 0000702166

&nbsp