Przestępstwa narkotykowe są surowo karane. Za wprowadzanie w obrót substancji odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności, dlatego obrona z zarzutów sprzedaży narkotyków powinna być podjęta jak najszybciej. Konieczne jest znalezienie kompetentnego pełnomocnika, który będzie reprezentował Ciebie lub Twoich bliskich już na wczesnym etapie śledztwa. Jeśli interesuje Cię skuteczna obrona sprzedaż narkotyków powinna być dogłębnie przeanalizowana. Prawnik musi zwrócić uwagę nie tylko na przebieg zdarzenia, ale również dokładnie zapoznać się z aktami sprawy i dowodami. Tylko wówczas można ustalić odpowiednie strategie działania.

W sprawach dotyczących obrony z zarzutów posiadania narkotyków kluczowymi kwestiami są ilość i rodzaj znalezionych substancji odurzających. Nie bez znaczenia jest również ocena sytuacji życiowej zatrzymanego. W przypadku osób niekaranych wcześniej, u których zatrzymano jedną albo dwie dawki marihuany lub ecstasy, sąd może uznać czyn za tzw. wypadek mniejszej wagi. W takiej sytuacji obrona przed zarzutem posiadania narkotyków z dużą dozą prawdopodobieństwa zakończy się warunkowym umorzeniem. Znalezienie znacznych ilości substancji odurzających bardzo komplikuje sprawę – oskarżonemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli interesuje Cię skuteczna obrona posiadanie narkotyków musi być dobrze zbadane. Częstymi praktykami stosowanymi przez prawników są m.in.: prowadzenie konfrontacji ze świadkami, szczegółowe zadawanie pytań, powołanie wyspecjalizowanych biegłych. Celem tych metod jest ustalenie faktycznej ilości substancji odurzających.

Warto wiedzieć, że oskarżenia bardzo często opierają się na zeznaniach pojedynczych świadków. Nierzadko brakuje też sensownych dowodów, dlatego obrona w sprawach związanych ze sprzedażą narkotyków jest trudnym zadaniem. Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy Ci wsparcia. Przyjrzymy się Twojej sprawie oraz zaproponujemy warunki współpracy. Wskażemy również konkretne, możliwe rozwiązania.

Skontaktuj się z nami

Całodobowa infolinia:

+ 48 801 00 95 94

+48 71 7000 151

fax: +48 71 7000 151

kontakt@tymczasowearesztowanie.pl

 

Krajowe Centrum Ochrony Prawnej sp. z.o.o

NIP: 8971847447
REGON: 368673923
KRS: 0000702166

&nbsp