Skuteczna obrona wyłudzenie

Nasza kancelaria oferuje skuteczną pomoc prawną w sprawach dotyczących wyłudzeń. Zapewniamy obronę przy wyłudzeniach kredytu, gotówki, VAT-u, a także przy innego rodzaju oszustwach.

Co to jest wyłudzenie?

Wyłudzenie, inaczej nazywane oszustwem, to przestępstwo, o którym mowa w art. 286 § 1 kodeksu karnego. Z oszustwem mamy do czynienia wówczas, gdy sprawca celowo i świadomie doprowadza inną osobę fizyczną lub prawną (np. bank) do niekorzystnego rozporządzania mieniem dla własnej korzyści majątkowej.

Kary za wyłudzenie

Oszustwo to obecnie jedno z najpowszechniejszych przestępstw przeciwko mieniu. Statystyki policyjne wskazują, że rokrocznie ujawnianych jest ok. 100 tys. czynów ze wspomnianego wyżej artykułu. Zarzutu oszustwa i linii obrony w wyłudzeniu nie można lekceważyć. To poważne oskarżenie, skutkujące równie poważnymi karami. W zależności od kwoty wyłudzonego mienia, kary wynoszą bowiem od 6 miesięcy do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Skazany może również zostać ukarany grzywną, zakazem wykonywania zawodu, zajmowania określonego stanowiska czy prowadzenia działalności gospodarczej.

Dlatego w przypadku oskarżenia o oszustwo, warto jak najszybciej skonsultować swą sytuację prawną z kompetentnym prawnikiem i opracować linię obrony wyłudzenia.

Jak wygląda obrona przy wyłudzeniach?

Oszustwa są relatywnie trudne do udowodnienia, bowiem to oskarżyciel ma za zadanie wykazanie, iż sprawca działał z zamiarem oszukania go. Skuteczna obrona przy wyłudzeniach i sprawach o oszustwo to taka obrona, która wykorzystuje wszelkie możliwe i zgodne z prawem środki. Oskarżony ma więc prawo do zapoznania się z aktami sprawy, odmowy składania wyjaśnień, zadawania pytań świadkom. Przede wszystkim jednak może skorzystać z porad prawnych i pomocy adwokata. Profesjonalne doradztwo, sformułowanie odpowiednich pism, reprezentowanie klienta w trakcie procesu zapewniają fachowe i efektywne wsparcie oskarżonego, pozwalając na skuteczne zmniejszenie wymiaru kary, a nawet na uniewinnienie.

Skontaktuj się z nami

Całodobowa infolinia:

+ 48 801 00 95 94

+48 71 7000 151

fax: +48 71 7000 151

kontakt@tymczasowearesztowanie.pl

 

Krajowe Centrum Ochrony Prawnej sp. z.o.o

NIP: 8971847447
REGON: 368673923
KRS: 0000702166

&nbsp