Profesjonalna pomoc prawna

Nasza kancelaria oferuje profesjonalną pomoc w zakresie zwolnienia z aresztu. Nasza wiedza oraz doświadczenie w sprawach tego rodzaju pozwala nam na kompleksowe, skuteczne doradztwo i działanie. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie prawa karnego, dlatego decydując się na naszą pomoc, zyskujesz gwarancję efektywnego działania od chwili zatrzymania, aż po prawomocne zakończenie postępowania karnego.

Czym jest tymczasowy areszt?

Areszt tymczasowy to środek zapobiegawczy, który jest stosowany wobec osoby oskarżonej lub podejrzanej o popełnienie przestępstwa. Może go zastosować jedynie sąd. Niekiedy osoba zatrzymana tymczasowo jest jednak niewinna lub też aresztowanie okazuje się być nieuzasadnione z innej przyczyny. W takich i podobnych sytuacjach głównym zadaniem obrońcy staje się zwolnienie z aresztu swego klienta lub też maksymalne skrócenie okresu izolacji.

Zadania obrońcy

Adwokat powinien więc podjąć jak najszybsze, zdecydowane akcje prowadzące do zwolnienia z aresztu podejrzanego, a jeśli jest to niemożliwe – pomoc powinna obejmować sprawne i skuteczne przygotowanie linii obrony, opracowanie koniecznych pism i wniosków itp. Często sama świadomość, że jest osoba, która fachowo i kompleksowo zajmie się kwestią obrony i zwolnienia z aresztu, stanowi dla oskarżonego bardzo cenne wsparcie psychologiczne.

Statystyki pokazują, że w większości przypadków sądy niemalże automatycznie zatwierdzają wnioski o aresztowanie tymczasowe. Dlatego w każdej tego typu sytuacji można, a nawet należy wnieść zażalenie na decyzję sądową oraz złożyć wniosek dotyczący zwolnienia z aresztu. Największe szanse na zmianę decyzji i cofnięcie nakazu aresztowania są wówczas, gdy ów wniosek został profesjonalnie sporządzony i podpisany przez adwokata. Warto wiedzieć, że w przypadku niesłusznego aresztowania albo zatrzymania, poszkodowany ma również prawo do ubiegania się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie od Skarbu Państwa. Także w tej sytuacji pomoc specjalisty, doświadczonego w pisaniu tego rodzaju wniosków, okazuje się nieoceniona.

Poszukujesz doświadczonej i kompetentnej Kancelarii, która kompleksowo zajmie się Twoją sprawą zwolnienia z aresztu? Zapraszamy do kontaktu z nami. Pomożemy Ci skutecznie rozwiązać problem.

Skontaktuj się z nami

Całodobowa infolinia:

+ 48 801 00 95 94

+48 71 7000 151

fax: +48 71 7000 151

kontakt@tymczasowearesztowanie.pl

 

Krajowe Centrum Ochrony Prawnej sp. z.o.o

NIP: 8971847447
REGON: 368673923
KRS: 0000702166

&nbsp